Mutfak Tipi Aspiratör

 

2.500m³/h – 20.500m³/h debi aralığında 8 ayrı model olarak üretilen Mutfak Aspiratörleri (HMA) işyerleri, ofisler, kafeteryalar, marketler, yemekhaneler, toplantı salonları gibi mekanların havalandırma ihtiyacını karşılamak için HSK tarafından tasarlanmıştır.

Gövde Özellikleri

Standart olarak tüm gövde 1 mm galvaniz sacdan elektrostatik RAL 7035 renk kodunda fırın boyalıdır. Gövdenin dış etkilere karşı dayanımı, korozyona karşı direnci arttırılmıştır hem de estetik bir görünüm sağlanmıştır. Tüm iç yüzey 3 mm kalınlığında polietilen conta ile kaplı olup ısı ve ses yalıtımı sağlanmıştır. Panellerin 30X30 ve 30x60 mm çelik karkas profiller ile birleşim yerlerinde polietilen conta kullanımıyla hücre sızdırmazlığı sağlanmıştır. Karkas yapısı, 30x30 mm ve 30x60 mm çelik karkas kutu profil ve alüminyum enjeksiyon köşe birleşimlerinden oluşur. Her modelde standart olarak sunulan gövdeye bağlı 2 mm galvaniz sacdan imal emiş/atış flanşları kanal bağlantılarında büyük kolaylık sağlamaktadır.

Motor Ve Fan Özellikleri

Bilgisayar ortamında özel seçim programıyla seçilen yüksek verimli sık kanatlı radyal fanlar kullanılmaktadır. Koruma sınıfı IP 54 olan motorlar kullanılmakta ve güç aktarımı kayış kasnak mekanizmasıyla sağlanmaktadır. Fan-motor verimini ve buna bağlı olarak işletme maliyetlerini önemli ölçüde etkileyen kayış-kasnak seçimleri en yüksek verimi sağlayacak şekilde özenle seçilmiştir.

Filtre Özellikleri

Mutfak aspiratörlerinde Metalik filtre kullanılmaktadır. Metalik filtre, yağlı ve kirli ortamlarda çalışması, yıkamaya elverişli olması ve bu duruma bağlı olarak uzun süre kullanılabilmesi sebebiyle tercih edilmiştir. Kullanılan malzeme alüminyum perfore teldir. Dış kasa galvaniz saçtır. Yüksek hava debilerinde maksimum yağ tutuşu sağlama, hassas seviyede toz ve partikül tutma ve sürekli kullanıma yönelik kolay temizlenme özelliklerine sahiptir.

 

 ALO SONAY : 0 212 564 01 00


Etiketler : Mutfak Tipi Aspiratör