Menfez Çeşitleri

Dairesel Menfez

Havalandırma sistemlerinde doğalgaz çıkış bacalarında, Jeneratör ve Bilgisayar odalarında, kapı alt kısmında havalandırma menfezi olarak kullanımının yanında,Ø (Ø 100 mm,125mm,150 mm'lik PVC boru çıkışında)dış mahalden yağmur ve yabancı cisim girişini engellemek amacıyla da kullanılır.Tel kafes ilavesi yapılır.

Kare Petek Menfez

Havalandırma sistemlerinde fan-coil emişlerinde fonksiyonel ve dekoratif amaçlı olarak kullanılır. Özel çekilmiş alüminyum profil ve özel kesilmiş alüminyum sacdan imal edilir. İsteğe bağlı olarak elektrostatik fırın boya veya analog fırın kaplama olabilir. Damper ve filtre ilavesi yapılabilir. 

Dağıtıcı Menfez

Havalandırma sistemlerinde üfleyici menfez olarak kullanılır. Özel çekilmiş alüminyum profilden, çift sıra kanatlı olarak imal edilir. El ile rahatlıkla ayarlanabilen aerodinamik yapıya sahip kanatlar ile hava akışına istenebilen yön, çıkış hızı ve atış mesafesi verilebilir. Eloksal analog veya elektrostatik fırın boya olabilir. Damper ilavesi yapılabilir. 

Kapı Transfer Menfezi

Komşu mahaller arasında hava transfer menfezi olarak kullanılır. Minimum bölme kalınlığı 300 mm´dir. Her iki yöndeki çerçeveleri ile dekoraktif bir görünüm sağlar.

Yuvarlak Kanal Menfezi

Yuvarlak hava kanalı uygulamalarında üfleme veya emiş menfezi olarak kullanılır. Özel çekilmiş alüminyum profilden tek ve çift sıra kanat yapısına sahip olarak imal edilir. Eloksal analog veya elektrostatik fırın boya olabilir. Yuvarlak hava kanal geometresine uygun damper ilavesi yapılabilir. 

Toplayıcı Menfez

Havalandırma sistemlerinde emiş menfezi olarak kullanılır. Özel çekilmiş alüminyum profilden tek sıra kanat yapısına sahip olarak imal edilir. Eloksal, analog veya elektrostatik fırın boya olabilir. Damper ilavesi yapılabilir. 

Lineer Menfez

Havalandırma sistemlerinde üfleme ve emiş menfezi amaçlı kullanımlara sahiptir. Fan-coi, radyatör ve dolap üzerinde yükseltilmiş döşemelerde, havuz kenarlıkları gibi çeşitli amaçlarla kullanılabilir.Özel çekilmiş alüminyum profilden standart olarak eloksallı imal edilir.İsteğe bağlı olarak elektrostatik fırın boya veya analog kaplama olabilir.


 


 


 


Etiketler : dairesel menfez ,