Damperler

Klape Kolu Ve Takımı

Yangın Damperi

Havalandırma sistemlerinde yangın esnasında,yangın ve dımanın hava kanalları aracılığı ile yayılmasını ve yangın körüklenmesini engellemek amacıyla kullanılır.Galvaniz sacdan imal edilir.74 derecede eriyen sigorta yay mekanizmasını devreye sokarak damperin kapanmasını sağlar.Damper kapağı izoleli olup,kapak ile kasa oturma yüzeyi arasında amyant fitil mevcuttur .

Menfez Damperi

Havalandırma sistemlerinin üflemeve emiş açılışlarında hava miktarı ayarlama imkanı sağlar.Özel çekilmiş alüminyum profilden paralel veya zıt kanat olarak imal edilir.Vidalı mekanizma ile rahatlıkla kanat açıları ayarlanabilir.Uygulandığı aksam(menfez,anemostad vs.)ile aynı renkte olabileceği gibi,kanal içinin görünmemesi açısından siyah renkte de olabilir.

Hava Damperi

Havalandırma kanallarında hava miktarı ayarı ve basınç kontrolü amaçlı kullanılır.Kasa ve kanatlar özel özel çekilmiş alüminyum profilden üretilir. Kanatlar aerodinamik yapıya sahiptir.%0-100 arasında kademesiz hava ayar imkanı sağlar.Kumandada PVCdişli tahrik mekanizması ile çalışır.El kumandalı veya servomotorlu olabilir.İstenildiğinde kasa galvaniz saçdan yapılabilir.

Yuvarlak Hava Damperi

Dairesel kesitli havalandırma kanallarında hava miktarı ayarı ve basınç kontrolü amaçlı kullanılır.Damper kanadı tek kapaklıdır.Galvaniz saçdan imal edilir.El kumandalı veya servomotorlu olabilir.
 
 

 


Etiketler : klape kolu ve takımı ,