Fan Coil

AE SERİSİ FANCOIL

AE serisi fan coil cihazları 8 ölçüde, 6 değişik özellikte kolay monte edilebilecek özellikte imal edilmektedirler.
• Döşeme tipi, kasetli veya ayaklı, önden ve alttan emiş havalı,
•Tavan tipi kabinli, arkadan ve önden emişli, tavana monte edilebilir,
• Kabinsiz gizli döşeme ve tavan tipi.
isteğe bağlı olarak standart fan coil cihazları aşağıdaki şekilde
sipariş verilebilir:
• Tek sıralı ilave ısıtma bataryalı 4 borulu sisteme uygun
• 3 yollu vanalı ve çok fonksiyonlu termostatlı
• Manuel veya motorlu taze hava damperli
• Plenum hücresi 90°
• Gizli tiplerde boyalı dekoratif panelli
İÇ ÜNİTE
0,8 - 1 mm galvanizli sacdan konstrüksiyona sahiptir. Bütün iç üniteler duvara ve tavana monte edilebilecek şekilde montaj delikleri açılmış olarak imal edilmişlerdir. Sadece ısıtmaya çalışan fan coiller hariç tüm fan coillerde ana yoğuşma tavası bulunur ve damlamayı önlemek için 3 mm. termal izolasyon uygulanmıştır. Su giriş çıkış boruları üzerine bağlanan elemanlardan gelen yoğuşma, ilave damlama tavası konularak önlenmiştir. İç gövde, ses ve titreşimin önlenmesi için özel takviyeli büküm ve pres işçiliği ile şekillendirilmiştir.
BATARYA
Standart ölçülerde alüminyum kanatlar bakır boru üzerine mekanik genleşme metodu ile fikse edilmiştir. Böylece en yüksek ısıl verim sağlanır. Su giriş - çıkış bağlantıları prinç dişli 1/2" ve 3/4" 'tir. Ve önden bakıldığında sol veya sağ bağlantılı imal edilebilir.
FAN
Dinamik ve statik balansı alınmış kendinden motorlu çift emişli santrifüj fan kullanılmaktadır. Tiplere göre; 4 veya 5 hızlı, 1,2 veya 3 adet fan bağlanmıştır. Standart olarak 3 hız seçilir. Avrupa standartları ve özelliklerinde olan fan; son derece sessiz çalışır.
KABİN
Modern, dekoratif bir görünüme sahiptir. Standart beyaz (RAL9002) renktedir. 0.8 -1 mm. galvaniz sac üzerine epoksi toz boyadır. ABS plastik panjurlara ve kontrol paneline kolayca ulaşılacak hareketli yan panjurlara sahiptir. Hava, panjurlar vasıtası ile 60° açıda ortama üflenir.
KONTROL PANELİ
Fan coili çalıştıracak hız anahtarı ve şalterin bulunduğu paneldir, isteğe bağlı olarak 3 hızlı, yaz - kış konumlu, on - off termostat bağlanacak şekilde dizayn edilmiştir.
HAVA FİLTRESİ
Özel olarak tasarlanmış kızaklı ve kolayca çıkarılabilen filtre, EUI sınıfında ve yıkanabilir. Polypropylene materyaldendir.  

KFC YÜKSEK KAPASİTELİ DİK TİP KAT FAN COIL

Bağımsız mahallerin ısıtılması ve soğutulmasında kullanılan cihazlardır. Kat fan coili yazın soğutma grubundan gelen soğuk su, kışın ise kazandan gelen sıcak su ile beslenir. Müstakil bir kanal devresi ile veya plenyum hücreli menfez sistemi ile çalıştırılması mümkündür. Özellikle çok katlı iş merkezlerinde her kat için konularak istenildiği zaman çalıştırılabilirler. Çalışma süresinin kat sahibi tarafından belirlenmesi; enerji sarfiyatının düşmesini sağlar. Müstakil mahallerin klimatizasyonun da çok az yer kaplaması ve montaj bakım kolaylığı açısından tercih edilirler.

CİHAZ ÖZELLİKLERİ :

1- Gövde : Ana karkas çelik veya alüminyum profillerden oluşur. Çift cidarlı izolasyonlu paneller ile gövde birleştirilerek dekoratif bir görünüm sağlanmıştır. Paneller; galvaniz sac ve toz boyalıdır. KFC 20 'ye kadar tek parça, KFC 20 ve 30 iki parçalı olarak imal edilmiştir.
2- Fan - Motor Grubu : Öne eğik santrifüj fan ve motor grubu titreşim elemanları üzerine monte edilerek sistemin titreşimsiz ve sessiz çalışması sağlanmıştır.
3- Soğutma - Isıtma Bataryası : Bakır boru alüminyum kanatlı yüksek verimli eşanjörler ile istenilen ortam sıcaklığı sağlanmıştır.2 borulu veya isteğe bağlı olarak 4 borulu sisteme uygun olarak dizayn edilmiştir.
4 - Filtre : EU3 filtre yıkanabilir, kolayca temizlenebilir ve değiştirilebilir.
5 - Yoğuşma Tavası : Soğutma amaçlı cihazlarda bulunur. Epoksi boyalı ve izolasyonludur.

İsteğe Bağlı Olarak Konulan Elemanlar :

1 - Üç yollu motorlu vana
2 - Zone sirkülasyon pompası
3 - Otomatik kontrol
4 - Elektrikli ısıtıcı
5 - Taze hava damperi
6 - Isı geri kazanım rekuperatörü
7 - Temiz odalar için EU3 - EU19 hava filtresi
8 - Susturucu hücresi
9 - Yükseltilmiş döşemeler için alttan üfleme hücresi 


Etiketler : Fan Coil ,