Difüzör Çeşitleri

Üç Yönlü Anemostad

Üç yönlü anemostadlar sabit kanatlı olarak üretilmektedir.Havayı geniş alana yayar,yani dikey düşümü az olan tiptir. Bu iki tipteki anemostadlar havanın dağıtılmak istenen yönüne göre1,2,3 ve 4 yönlü özelliklerde yapılmaktadır.Anemostad damperleri ise ayrı bir ünite olarak alüminyumdan zıt kanat veya paralel kanatlı olarak yapılmaktadır.

Kare Anemostad

Üflenen havanın etkili bir biçimde tavana paralel olarak yayılmasını sağlamak amacıyla kullanılır.Basık tavanlarda emiş amaçlıda kullanılır.özel çekilmiş alüminyum profilden imaledilir.Eloksallı,anolog vya elektrostatik fırın boya olabilir. 

Jet Nozul Difüzör

Jet ağızları ağır kalibreli alüminyumdan imal edilir.Isıtma,soğutma,havalandırmada istenilen yöne akım sağlar.Birleşen parçalar yön ayarlanırken jet ağızlık gövdesinin muntazam bir şekilde hareket etmesini sağlar.Mevcut boyutlar alüminyumdan mamul jet ağızlar standart olup isteğe bağlı olarak elektrostatik fırın boya veya eloksal kaplama olarak üretilmektedir.

Slot Difüzör

Slot difüzörler 1,2,3 ve 4 bölmeli yapılabilmektedir.Her bölme ayrı ayarlama özelliğine sahiptir.Hava kontrolu yönlendirici kanatları ile düşey ve yatay akışı yapılır.Toplayıcı tipi yönlendirici kanatsız damperli olarak yapılır.Damperi ile havanın kontrolu yapılır.Genallikle tavanlarda  yatay ve dikey pozisyonlarda üfleme ve emiş amaçlı kullanılır.

Slot difüzörlerin başlıca özellikleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Kenar oranlar 10'dan büyüktür.
  • Genellikle 1, 2, 3 ve 4 sıralı olarak imal edilirler.
  • ΔT = ± 10 K aralığında konfor koşullarını kolaylıkla sağlarlar.
  • Genellikle tavan yüksekliği 2.60 ... 4.00 m olan mahallerde kullanılırlar.
  • Slot difüzörlerden çıkan küçük hava jetleri, soğutma durumunda , Coanda etkisi ile yayılırlar; bunun sonucu olarak, rahatsız edici hava akımları oluşturmadan oda havasına karışırlar
  • Değişken debili sistemler için çok uygundurlar. Üflenen havanın profili, debi değişiminden az etkilenmektedir.
  • Mimari yönden uygun çözümler getirmektedirler.


 
 Gemici Anemostad

Havalandırma sistemlerinde üfleme ve emiş amaçlı kullanılır.Özellikle banyo ve wc havalandırmaları için uygundur.Alüminyum sıvama olarak imal edilir.Diskin sağa veya sola döndürülmesi ile hava miktarı ayarlanır.Eloksallı,anolog veya eloktrostatik fırın boya olabilir.

Dairesel Anemostad

Çok miktarda hava üflemeye elverişlidir.havanın en iyi şekilde yayılmasını sağlar.Hava çıkış sesi ve direncidiğer tiplere nazaran daha azdır.Dairesel anemostadlar iki tiptir.Birinci tip havanın geniş ve dikey düşümü ayarlanabilme özelliğine sahip olup,ikinci tip ise havayı geniş bir alana yayar,yani dikey düşümü az olan tiptir.Dairesel anemostadların damperleri kelebek tiptir.Anemostad göbeğindeki vida kumandalı mekanizmayla ayarlanır.

Eğrisel Kanat Anemostad

Eğrisel kanat anemostadlar sabit kanatlı olarak üretilmektedir.Sabit kanatlı tip anemostad,havayı geniş alana yayar,yani dikey düşümü az olan tiptir. Bu iki tipteki anemostadlar havanın dağıtılmak istenen yönüne göre1,2,3 ve 4 yönlü özelliklerde yapılmaktadır.Anemostad damperleri ise ayrı bir ünite olarak alüminyumdan zıt kanat veya paralel kanatlı olarak yapılmaktadır. 


Etiketler : üç yönlü anemostad ,