İklim değişikliğine dikkat çekmek için İş bankası ışıklarını kapatacak

İklim değişikliğine dikkat çekmek için İş bankası ışıklarını kapatacak

İSTANBUL (AA) - Türkiye İş Bankası ve iştirakleri, Doğal Hayatı Koruma Vakfı'nın (WWF) "Dünya Saati" kampanyasına bu yıl da destek verecek. İş Bankası, iklim değişikliğine dikkat çekmek için ışıklarını bir saat süreyle kapatacak.

Türkiye İş Bankasından yapılan açıklamaya göre, banka, iştirakleriyle birlikte WWF önderliğinde tüm dünyada küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen "Dünya Saati" kampanyasına bu yıl da katılacak. İlk kez Mart 2007'de Avustralya WWF önderliğinde Sydney kentinde başlatılan ve 2008 yılında küresel bir harekete dönüşen "Dünya Saati" kampanyası bu yıl 29 Mart Cumartesi akşamı saat 20.30-21.30 arasında gerçekleştirilecek.

Çevreyi korumaya yönelik projeleri ve kurum bünyesinde çevreci uygulamaları bulunan İş Bankası, WWF önderliğinde gerçekleşecek kampanyaya destek vermek amacıyla Genel Müdürlüğü'nün bulunduğu İş Kuleleri ve yurt dışı teşkilatı da dahil olmak üzere tüm binalarında güvenlik için zorunlu alanlar hariç tüm ışıklarını bir saat süreyle karartacak.

Tüm dünyada milyonlarca insanın destek verdiği ve ışıkların bir saatliğine kapatılmasıyla gerçekleştirilen kampanya ile dünyanın karşı karşıya olduğu iklim değişikliği, su kaynaklarının tükenmesi, biyolojik çeşitliliğin kaybı gibi konularda farkındalık yaratılması amaçlanıyor. "Dünya Saati" kampanyasına, çeşitli ülkelerdeki simge yapılar da katılıyor.

Kampanya hakkında detaylı bilgi ve katılım formuna "www.dunyasaati.org" adresinden ulaşılabiliyor.
Etiketler : iklimlendirme , iklim değişikliği